четвер, 4 грудня 2014 р.

Тема 39. Тематичне оцінювання з теми «Основні класи неорганічних сполук»


Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми «Основні класи неорганічних сполук»; визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці.
Тип уроку: контроль і коригування знань, умінь і навичок.
Форми роботи: письмова контрольна робота за варіантами.
Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Письмова контрольна робота
Учитель нагадує учням зміст завдань, час виконання, розподіляє варіанти, називає ключові моменти оформлення відповідей й систему оцінювання:
• завдання 1—6 — тестові, кожне завдання оцінюється в 0,5 бала, у сумі перші шість завдань дають 3 бали;
• завдання 7—9 оцінюються по 2 бали, разом за дев'ять правильно виконаних завдань — 9 балів;
• завдання 10 пропонується виконувати учням, які претендують на оцінку 12 балів, оцінюється у 3 бали.
Таким чином, максимальна оцінка за правильно виконану роботу становить 12 балів.
Час на виконання роботи — 40 хв.
Варіант І
1. Укажіть рівняння реакції, що є якісною реакцією на хлоридну кислоту та її солі:
2. Укажіть ряд, у якому наведено формули сульфатів:
а) CaSO4, Na2SO4, Al2(SO4)3;
б) K2S; ZnS, MgS;
в) BaSO3, K2SO3, CaSO3.
3. Дано рівняння реакції:
NaCl + КОН http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif KCl + NaOH
Ця реакція не можлива, тому що:
а) усі вихідні реагенти та продукти реакції розчинні;
б) випадає осад;
в) змінюється колір розчину.
4. Маса купрум(ІІ) сульфату, що утворюється в результаті взаємодії сульфатної кислоти масою 9,8 г з надлишком лугу, дорівнює:
а) 10 г;                                                
б) 14 г;
в) 16 г.
5. Унаслідок взаємодії солей з кислотами утворюються:
а) нова сіль і нова кислота;                  
б) основа й нова кислота;
в) нова сіль і основа.
6. З розчином купрум(ІІ) сульфату не реагують метали:
a) Mg, Zn, Fe;                                       
б) Na, К, Са;
в) Au, Pt, Ag.
7. На нейтралізацію калій гідроксиду витратили нітратну кислоту масою 18,9 г. Обчисліть масу солі, що утворилася.
8. Здійсніть перетворення:
S http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif SO2 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif H2SO3 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif K2SO3 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif CaSO3
9. Складіть рівняння хімічних реакцій послідовних перетворень для одержання цинк оксиду із сульфатної кислоти.
10. Двовалентний метал масою 4 г розчинили у воді. При цьому виділився водень об'ємом 2,24 л (н. у). Визначте цей елемент.

Варіант II
1. Укажіть рівняння реакції, з допомогою якої можна одержати луг:
2. Укажіть пару солей, в якій обидві солі нерозчинні:
а) ВаСl2, NaNO3;       
б) КСl, Na2SiO3;
в) AgCl, BaSO4.
3. Дано рівняння реакції:
Cu + 2AgNO3 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif Cu(NO3)2 + 2Ag
Ця реакція можлива, тому що:
а) менш активний метал витісняє з розчину солі більш активного металу;
б) більш активний метал витісняє з розчину солі менш активного металу;
в) мідь реагує з нітратами.
4. У результаті взаємодії аргентум(І) нітрату масою 17 г із хлоридною кислотою випадає осад масою:
а) 12,5 г;                 
б) 14 г;
в) 14,35 г.
5. Унаслідок сильного нагрівання нерозчинних у воді основ утворюються:
а) нова основа й вода;
б) луг і вода;
в) оксид і вода.
6. Гідроксиди складу Ме(ОН)3 утворюються металами:
а) Аl, Fe, Сr;            
б) Na, Mg, Са;
в) К, Zn, Ag.
7. Який об'єм газу (н. у.) виділиться в результаті остаточного розчинення кальцій карбонату масою 20 г у хлоридній кислоті?
8. Здійсніть перетворення:
9. Складіть рівняння хімічних реакцій послідовних перетворень для одержання ортофосфатної кислоти з фосфору.
10. Двовалентний метал масою 1,2 г без залишку розчинився в хлоридній кислоті. При цьому витратилася кислота масою 3,65 г. Визначте цей елемент.
Варіант III
1. Укажіть рівняння реакції нейтралізації:
2. Укажіть пару формул, до якої входять лише амфотерні гідроксиди:
a) NaOH, Ва(ОН)2;                  
б) Са(ОН)2, Сr(ОН)3;
в) Zn(OH)2, Аl(OН)3.
3. Дано рівняння реакції:
MgCl2 + 2NaOH http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif 2NaCl + Mg (OH)2
Ця реакція можлива, тому що:
а) виділяється газ;
б) випадає осад;
в) утворюється вода.
4. У результаті взаємодії міді масою 64 г з розчином аргентум(І) нітрату випадає в осад срібло масою:
а) 216 г;                                       
б) 21,6 г;
в) 20 г.
5. Колір лакмусу в лужному середовищі:
а) червоний, не змінюється;
б) синій, рожевий;
в) синій, малиновий.
6. З наведених пар сполук виберіть ті, в яких обидві речовини реагуватимуть із цинк гідроксидом:
а) Н2O, ZnO;                                 
б) HNO3, NaOH;
в) H2S, MgO.
7. Який об'єм газу виділиться (н. у.), якщо нагрівати за високої температури магній карбонат масою 336 г?
8. Здійсніть перетворення:
9. Складіть рівняння хімічних реакцій послідовних перетворень для одержання купрум(ІІ) хлориду з міді.
10. Тривалентний метал масою 11,2 г прореагував із хлором. При цьому витратився хлор об'ємом 6,72 л (н. у). Визначте цей елемент.
III. Домашнє завдання

Повторити з курсу фізики й хімії за 7 клас будову атома.

Немає коментарів:

Дописати коментар