четвер, 4 грудня 2014 р.

Тема 31. Проміжне оцінювання з теми «Основні класи неорганічних сполук»


Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про властивості класів неорганічних сполук, їх генетичний зв'язок; визначити рівень навчальних досягнень з теми.
Тип уроку: проміжний контроль і коригування знань.
Форми роботи: письмова контрольна робота.
Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів, картки - завдання.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Проведення контрольної роботи
Варіант І
1. Виберіть із переліку речовини, розчини яких забарвлюють фенолфталеїн у малиновий колір:


1) NaOH;                  
2) Na2SO4;
3) НСl;                     
4) СаСO3.


2. Установіть відповідність:
а) кислотний оксид              1) SO3
б) основний оксид                2) Na2S
в) амфотерний оксид            3) СаО
г) не є оксидом                      4) ZnO
3. Виберіть ряд солей, розчини яких унаслідок взаємодії з розчином NaOH утворюють виключно нерозчинні основи:
1) NaCl, CuCl2, MgCl2;
2) Al2(SO4)3, CuSO4, Na2SO4;
3) AlCl3, CuCl2, MgCl2.
4. Виберіть речовину, що не буде взаємодіяти із сульфатною кислотою:


a) Hg;                                         
б) Na2SO4;
в) Zn;                                          
г) Сu(ОН)2.


5. Допишіть рівняння можливих реакцій:


1) СO2 + NaOH http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif                         
2) Cu + ZnSO4 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif
3) Na2SO4 + Н2СO3 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif                    
4) H2S + КОН http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif


6. Для нейтралізації хлоридної кислоти кількістю речовини 0,5 моль необхідно взяти кальцій гідроксид кількістю речовини:


а) 0,5 моль;                                 
б) 0,25 моль;
в) 1 моль;                                    
г) 1,5 моль.


7. Здійсніть перетворення:
Са http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif СаО http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif Са(ОН)2 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif СаСl2
8. Обчисліть об’єм водню (н. у.), що виділиться в результаті дії на розчин сульфатної кислоти алюмінієм масою 2,7 г.
9. Обчисліть масу ортофосфатної кислоти, яку можна одержати в результаті проведення таких перетворень: фосфор http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif фосфор(V) оксид http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif ортофосфатна кислота, якщо фосфор був узятий масою 6,2 г.
10. Дано ряд речовин:
Ca(NO3)2, H2SO4, Са(ОН)2, SiO2, Са, Al(OH)3, Hg,CaO, FeSO4, Р2O5.
Випишіть речовини, що утворюють генетичний ряд; складіть схему цього зв’язку, напишіть рівняння реакцій, з допомогою яких можна його здійснити.
 Варіант II
1. Виберіть із переліку речовини, розчини яких забарвлюють метиловий оранжевий у жовтий колір:


1) H2SO4;                               
2) Н2СO3;
3) NaCl;                                 
4) Ва(ОН)2.


2. Установіть відповідність:
а) безоксигенова кислота          1) Сu(ОН)2
б) оксигеновмісна кислота        2) НСl
в) сіль                                          3) Na2SO4
г) основа                                      4) Н3РO4
3. Виберіть ряд, у якому всі оксиди внаслідок розчинення у воді утворюють луг:
1) Na2O, ВаО, К2O;   
2) Na2O, Cu2O, N2O;
3) CO, ВаО, CaO.
4. Виберіть речовину, що не буде взаємодіяти із сульфатною кислотою:


a) SO2;                    
б) Ag;
в) Аl;                       
г)Аl(ОН)3


5. Допишіть рівняння можливих реакцій:


1) Cu(ОН)2 + NaOH http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif                  
2) Fe + CuSO4 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif
3) ВаО + КОН http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif       
4) Zn + НСl http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif


6. Для нейтралізації сульфатної кислоти кількістю речовини 1 моль необхідно взяти натрій гідроксид кількістю речовини:


а) 1 моль;                
б) 2 моль;
в) 0,5 моль;             
г) 4 моль.


7. Здійсніть перетворення:
http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image107.jpg
8. Обчисліть масу міді, що виділиться в результаті дії цинкової пластинки на розчин купрум(ІІ) хлориду масою 13,5 г.
9. Обчисліть масу сульфітної кислоти, що утвориться в результаті проведення таких перетворень: сірка http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif сульфур(ІV) оксид http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif сульфітна кислота, якщо для реакції взяли сірку масою 3,2 г.
10. Дано ряд речовин:
КОН, SO3, KNO3, HNO3, К, FeO, Cu, Na2SO4, Al(OH)3.
Випишіть речовини, що утворюють генетичний ряд; складіть схему цього звязку, напишіть рівняння реакцій, з допомогою яких можна його здійснити.
 Варіант III
1. Виберіть із переліку речовини, розчини яких забарвлюють метиловий оранжевий та лакмус у червоний колір:


1) NaOH;                 
2) HNO3;
3) K2SO4;                 
4) NaNO3.


2. Установіть відповідність:
а) луг                                   1) Сu(ОН)2
б) амфотерна основа         2) NaOH
в) нерозчинна основа        3) H2SO4
г) не є основою                  4) Zn(OH)2
3. Виберіть ряд, у якому всі оксиди в результаті розчинення у воді утворюють кислоти:
1) SO3, Cr2O3, Na2O;    
2) SO2, СO2, Р2O5;
3) CaO, СO2, SO3.
4. Виберіть речовину, що не буде взаємодіяти з натрій гідроксидом:


а) НСl;                                          
б) СаО;
в) Na2SO4;                                    
г) SO3.


5. Допишіть рівняння можливих реакцій:


1) Zn(OH)2 + NaOH http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif                    
2) Mg + ZnSO4 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif
3) Hg + KOH http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif                              
4) CO2 + H3PO4 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif


6. Для нейтралізації нітратної кислоти кількістю речовини 5 моль необхідно взяти літій гідроксид кількістю речовини:


а) 10 моль;                                   
б) 2,5 моль;
в) 5 моль;                                     
г) 1 моль.


7. Здійсніть перетворення:
Mg http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif MgSO4 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif Mg(OH)2 http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif MgCl2
8. Обчисліть масу осаду AgCl, що утвориться в результаті взаємодії аргентум нітрату масою 17 г і надлишку хлоридної кислоти.
9. Обчисліть масу карбонатної кислоти, яку можна одержати в результаті проведення таких перетворень: вуглець http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif карбон(ІV) оксид http://subject.com.ua/lesson/chemistry/8klas/8klas.files/image012.gif карбонатна кислота, якщо для реакції взяли вуглець масою 2,4 г.
10. Дано ряд речовин:
S, Zn(OH)2, Na2SO3, BaO, H2SO3, NaOH, Na, BaCl2, Cu.
Випишіть речовини, які утворюють генетичний ряд; складіть схему цього звязку, напишіть рівняння реакцій, з допомогою яких можна його здійснити.

III. Домашнє завдання

Повторити матеріал про класи неорганічних сполук, їх властивості, генетичний зв’язок.

Немає коментарів:

Дописати коментар