четвер, 4 грудня 2014 р.

Конспект уроку з хімії 7 клас


Т Е М А:
ХІМІЧНІ ФОРМУЛИ РЕЧОВИН                    
Цілі уроку:
Дидактичні:
-         закріпити знання символів і назв хімічних елементів;
-         сформувати в учнів уявлення про спосіб запису складу хімічних речовин;
-         сформувати поняття «хімічна формула», «індекс»,
«коефіцієнт»;
-         навчити записувати та читати хімічні формули простих та складних речовин;
-         виробляти навички аналізу якісного та кількісного складу речовин за хімічною формулою.
Розвивальні:
-         розвивати хімічну мову, логічне мислення, уміння виділяти головне;
-         формувати культуру розумової праці;
-         здійснювати міжпредметні зв язки;
-         продовжувати формувати пізнавальний інтерес учнів
Виховні:
-         продовжити формування вміння працювати в групі;

-         виховувати почуття відповідальності, взаємоповагу серед учнів класу
ТИП УРОКУ: набуття нових знань, формування навичок
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І. Мендєлєєва, роз даткові матеріали, підручник,  моделі кристалічних граток алмазу та кухонної солі, мультимедійний проектор, комп’ютер
Форми та методи роботи: групова, фронтальна, індивідуальна
                        ХІД УРОКУ:
І. Організація навчальної діяльності.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
   Завдання. Складіть із літер речення, яке має чотири слова .
      Учитель. В українській мові слова складаються з літер, в хімічній мові формули утворюються із символів хімічних елементів. Отже, тема уроку Що ж ви очікуєте від цього уроку?
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
   Учитель. З курсу природознавства вам відомо, що всі речовини поділяються за складом. Згадайте, яким чином? Склад речовин записують за допомогою хімічних формул. У процесі вивчення хімії дуже важливо навчитися їх складати та читати. Адже,  це своєрідна хімічна мова, не знаючи якої неможливо спілкуватися на уроках хімії. Що є буквами в цій мові? Так, дійсно, - символи хімічних елементів, які ми з вами вже розпочали вивчати, зверніть увагу на періодичні систему.  Отже, існує своєрідна хімічна символіка
   Сьогодні на уроці ми будемо працювати під девізом (слайд 9), з якого зрозуміло, який вид роботи на уроці ми обираємо. Нагадаємо правила роботи в групах
   ЗАВДАННЯ 1. Із слів, що має кожна група, складіть визначення хімічної формули. Хімічна формула речовини молекулярно ї будови є запис символів хімічних елементів, що входять, що складу речовини, із вказівкою кількості їх атомів у молекулі за допомогою індексів. (слайди 13,14). Якщо необхідно вказати кількість молекул речовини, використовують коефіцієнт
   Згадайте, будь ласка, з курсу природознавства, як ви записували формулу води
   Яку ж інформацію про речовину несе хімічна формула?
   Як правильно прочитати формулу?  
   ЗАВДАННЯ 2.( робота в парах)
        У речовин атомної і йонної будови молекул не існує, їх структурні частинки з'єднані одна з одною.  Але у цих речовин можна виділити окремий фрагмент,  що повторюється. Хімічні формули таких речовин становлять собою  запис окремого фрагменту,  що повторюється, - структурної,  або формульної одиниці. Наприклад, залізо, як і всі метали, складаються з атомів, тому структурна одиниця цієї речовини є атом Феруму,  отже,  формула заліза - Fe , запис літери С  означає атом Карбону  простої речовини алмаз та графіт ( демонстрація кристалічної гратки алмазу).
         Отже, хімічною формулою речовини атомної будови є символ відповідного елемента.   Кухонна сіль ( демонструється модель кристалічної гратки) – йонна сполука, складається з катіонів Натрію та аніонів Хлору, отже формула кухонної солі – NaCL.                                                                                                       
ІV.Узагальнення та закріплення знань.
ЗАВДАННЯ 3.
ЗАВДАННЯ 4.  «МОРСЬКИЙ БІЙ»
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
VІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
  Чи досягли ми результатів, яких очікували?
Вільний мікрофон
Дякуємо за плідну співпрацю 
Який у вас настрій на кінець уроку? Дайте відповідь за допомогою смайликів


Немає коментарів:

Дописати коментар